Meist

Ürtidel ja taimedel on maagias väga eriline roll. Lisaks looduslikele raviomadustele on neil ka maagiline mõju. Neist valmistatud eliksiiride tervendavat jõudu tunned Sa hämmastavalt kiiresti. On see siis maagia või kingitus Maaemalt? Erinevaid eliksiiripudeleid on meil kolmkümmend üks, sisu pole sama, aga tulemus üks! Nii võiks alustada meie lugu, mis sai tegelikult alguse põgusast külaskäigust Rootsimaal asuvasse mõisasse, kus kasvatati maitsetaimi ja ürte kohaliku turu tarbeks. Aasta oli siis 2011 ja ma olin just alustanud oma transpordi ettevõttega põhjanaabrite juures Soomes.  Hea suhtlejana sain üsna kiiresti firmale vapustava hoo sisse, klientide nappust ei olnud ja kassavood ületasid ootusi.Võiksin ära mainida ka selle, et Soomet külastanud riigitegelased,kes olid mitteametlikel visiitidel ja oligarhid usaldasid end minu uhketesse bussidesse ja limusiinidesse ning olid igati teenusega rahul. Komandeeringud viisid mind isegi Lapimaale, kus härrad talvemõnusid nautisid ning Jõuluvanaga isiklikult kohalikku glögi jõid…. Jätkame aga ürdisegudega, mille valmistamisele ja turule toomise mõtted olid mul peas aastaid ideena mõlkunud. Valmistasin ja tarbisin ka ise aegajalt neid segusid kergemate külmetushaiguste ja viiruste raviks, samuti minu perekond ja lähedased said abi minu eliksiiridest.

sage, herbs, culinary herbs

Aastal 2018 sai domeen enda nimele registreeritud ja tootearendus hakkas tasapisi pihta. Põhimuredeks kvaliteetsete ürtide ja maitsetaimede leidmine ning pudelite disain.Mõnevõrra raskeks tegi tooraine ja kvaliteetsete toodete hankimise see , et enamik Eesti tootjaid ei müügi toorainet vaid segavad ise erinevaid segusid trummipõrina saatel ja turustavad neid siis kaubanduskettides.Suurte ponnistuste ja otsimise tulemusel leidsin lõpuks väga ettevõtliku Marko,kes oli lahkesti tegema meile kasvõi tellimustööna erinevaid kodumaiseid kuivatatud kvaliteetseid maitsetaimi,puuvilju ning marju,et neid siis omakorda minu ürdipudelitesse poetada.Enamus ürtidest,mis annavad eliksiirile selle õige toime on loomulikult pärit idamaadest ja need toimivad paraku paremini kui kaselehed või nõgesepõõsas kuivatatult.Põhjuseks on maarjamaal lühikene suvi ja vähene päikeseküllus

Ürtidel ja taimedel on maagias väga eriline roll. Lisaks looduslikele raviomadustele on neil ka maagiline mõju. Neist valmistatud eliksiiride tervendavat jõudu tunned Sa hämmastavalt kiiresti. On see siis maagia või kingitus Maaemalt. Erinevaid eliksiiripudeleid on meil kakskümmend üks, sisu pole sama, aga tulemus üks! Nii võiks alustada meie lugu, mis sai tegelikult alguse põgusast külaskäigust Rootsimaal asuvasse mõisasse, kus kasvatati maitsetaimi ja ürte kohaliku turu tarbeks. Aasta oli siis 2011 ja ma olin just alustanud oma transpordi ettevõttega põhjanaabrite juures Soomes. Hea suhtlejana sain üsna kiiresti firmale sellise hoo sisse, et klientide nappust ei olnud. Võiksin ära mainida ka selle, et Soomet külastanud riigitegelased ja oligarhid usaldasid end minu uhketesse bussidesse ja limusiinidesse ning olid igati teenusega rahul. Komandeeringud viisid mind isegi Lapimaale, kus härrad talvemõnusid ning Jõuluvanaga isiklikult kohalikku glögi nautisid. … jätkame aga ürdisegudega, mille valmistamise ja turule toomise mõtted olid minu peas aastaid ideena mõlkunud. Valmistasin ja tarbisin ka ise aegajalt neid segusid kergemate külmetushaiguste ja viiruste raviks, samuti minu perekond ja lähedased said minu eliksiiridest abi.

Nüüd Mardist pisikene kokkuvõte,sest temagi väärib äramärkimist Eesti Maitse brändide loomisel. Projektid, milles oma tüpograafilist potensiaali rakendada, ajavad Mardi alati elevile. Nüüdki polnud ta sugugi kindel, et ürdisegude etikettidele üldse pilte tarvis on. Ütles vaid, et paneme kõik kirjad paika ja vaatame siis seda asja. Visioon oli pontsakatele pudelitele kujundada apteegilaadsed selged ja pisut ametlikud etiketid. Eesti Maitse šrift lindi sees on lüürilisem, teostatud juba aastate eest ja tuletatud Günther Reindorffi poolt Eesti Rahva Ennemuistsete juttude tarbeks kujundatud pealkirjadest. Kui kirjade proportsioonid olid paika loksutatud jäi veel üle mustvalgele kujundusele veidi värvi lisada, kõikidele etikettidele tehnilised jutud paigutada ja võiski sildid trükikotta saata.

Tiksusin vaikselt selle fantastilise ideega kuni uksele koputas koroonapandeemia, uskudes selle lõppevat õige pea et saaksin rahulikult oma transpordi äriga edasi minna,sest turismi hooaeg oli kohe kohe algamas. Suvi,turistid ja kruiisilaevad oli minu põhiline leiva lauale tooja. Päevapealt lõppes turismiäri ja ka tellimussõidud said oma kurva lõpu. Võtsin seejärel oma  ideepagasist Eesti Maitse ja  alustasin täiesti uues valdkonnas täiesti uskumatuna näiva toodete arendamisega, panin end proovile ja uskudes Eesti Maitse edusse, suutsin koos suurepärase meeskonnaga, kuhu kuulusid endine poliitik Kristiina ja disainer Mart, kolme nädalaga luua 21+10 innovaatilist toodet ning katsetada nende müüki otse klientidele turgudel ja laatadel. Müük oli uudistoote jaoks peadpööritavalt hea . Olin õnnestunud saja protsendiliselt … Järgnesid juba koostööpartnerite otsingud ja läbirääkimised,et pääseda  Eestimaa kaubanduskettide riiulitele. Järgmisena lisanduvad meie valikusse  soolakivid saunakerisele, Need on tootearenduse poole pealt juba katsetatud ja valmis tootmiseks. Brändid Täna Viin ja maitsestatud jääteed Täna (mullita) ning Homme (mulliga) rabarberi shokolaad ja  palju uudistooteid on tulekul,nendega tutvumiseks peate jälgima meid FB või Instagramis.

Tiksusin vaikselt selle fantastilise ideega kuni uksele koputas koroonapandeemia, olin alguses isegi rõõmus,et saan üle hulga aja puhata,sest suvi,turistid ja kruisilaevad oli minu põhiline leiva lauale tooja. Päevapealt lõppes turismiäri ja ka tellimussõidud said oma kurva lõpu. Võtsin,siis oma armsast ideepagasist Eesti Maitse, alustades täiesti uues valdkonnas täiesti uskumatuna näiva toote arendamisega, panin end proovile ja uskudes Eesti Maitse edusse, suutsin koos suurepärase meekonnaga, kuhu kuulusid endine poliitik Kristiiina ja disainer Mart, kolme näalaga luua 21+10 innovaatilist toodet ning katsetada nende müüki otse klientdele turgudel ja laatadel. Müük oli uudistoote jaoks peadpööritavalt hea . Olime õnnestunud 100 protsendiliselt … järgnesid juba koostööpartnerite otsingud ja läbirääkimised,et pääseda sellele üliarmsale eestimaa kaubanduskettide lettidele. Järgmisena lisanduvad meie valikusse saunasoola kivid kerisel, need on tootearenduse meeskonnal juba katsetatud ja valmis. Brändid Täna viin ja maitsestatud jääteed Täna ning Homme ja palju muid uudistooteid on tulekul,nendega tutvumiseks peate jälgima meid FB või Instagramis.

Nüüd  disainer Mardist kokkuvõte,sest temagi väärib äramärkimist Eesti Maitse brändide loomisel. Projektid, milles oma tüpograafilist potentsiaali rakendada, ajavad Mardi alati elevile. Nüüdki polnud ta sugugi kindel, et ürdisegude etikettidele üldse pilte tarvis on. Ütles vaid, et paneme kõik kirjad paika ja vaatame siis seda asja. Visioon oli pontsakatele pudelitele kujundada apteegilaadsed selged ja pisut ametlikud etiketid. Eesti Maitse šrift lindi sees on lüürilisem, teostatud juba aastate eest ja tuletatud Günther Reindorffi poolt Eesti Rahva Ennemuistsete juttude tarbeks kujundatud pealkirjadest. Kui kirjade proportsioonid olid paika loksutatud jäi veel üle mustvalgele kujundusele veidi värvi lisada, kõikidele etikettidele tehnilised jutud paigutada ja võiski sildid trükikotta saata.

Austusega ja lugupidamisega teieEesti Maitse kirjutada ja oma soovidest saate meile teada anda kirja teel ka  info(at)eestimaitse.ee